ייעוץ עיסקי

תחום העוסק בייעוץ לעסקים, תוך הכוונה, ליווי, אבחון והמלצות. העבודה לרוב היא בקו ישיר עם מנהלי החברה כאשר המטרה של הייעוץ היא בפעילות העסקית של החברה

קצת רקע על המקצוע ועל השוק

“תחום שניתן להגיע אליו ממגוון רחב של דיסציפלינות שונות הנוגעות לניהול ארגונים כמו: ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ עסקי, ייעוץ כלכלי, ייעוץ ארגוני, ייעוץ בתחומים כמערכות מידע, ניהול לאיכות כוללת, שירות וניהול קשרי לקוחות ועוד.
היועץ העסקי הוא בעל ידע והשכלה רחבה בתחומי הניהול והעסקים ובעל ידע בשיווק, מימון, עסקים משפחתיים, לוגיסטיקה, מערכות מידע, אסטרטגיה, שיקום והבראת עסקים, קמעונאות, עסקים קטנים ובינוניים ועוד. בנוסף קיימות התמחויות לפי סוגי תעשיות.”

נגן וידאו
ועוד ישנם יועצים חיצוניים אשר מלווים במשך שנים חברה, והם לא עובדים של החברה. חברות לייעוץ עסקי (נותנת שירותי ייעוץ עסקי לעסקים), ניתן לעבוד כפרילנס או כשכיר.
מה אומרים אלה שכבר במקצוע?

ייעוץ עסקי, מה בתכלס הם עושים ביום יום בעבודה?


תחום שדורש הרבה פגישות עם מנהלים, אבחון עסקי. כתיבת דוחות, המלצות, תוכניות עסקיות, אסטרטגיות. שיחות טלפון מרובות. לרוב יועץ חיצוני יעבוד בכמה ארגונים במקביל ולכן יום עבודתו בנוי ממעברים בין ארגונים שונים, כלומר נסיעות רבות.

שכר חודשי ממוצע:

12-15K

עובדים עצמאיים קביעת השכר עבור הייעוץ הוא לפי שעות או פרויקט ובתוכו מתמחרים את כל ההוצאות הנלוות לייעוץ כגון נסיעות, כתיבת דוחות, מספר פגישות וכו. יועץ עם ניסיון ידרוש בערך 400 שח לשעת פגישה, יועץ מתחיל ידרוש 250 לשעת פגישה.

ניהול עסקי
למי זה מתאים?

מתאים לאנשים בעלי נטייה מנהלית, חברתית וחקרנית.
כישורים ותכונות הבאים לידי ביטוי במקצוע: יכולת אנליטית, יכולת כמותית, יסודיות והבחנה בפרטים, יכולת מילולית, יצירתיות, יכולת בין-אישית, פתרון בעיות.
מאפיינים בולטים: עבודה המורכבת מקשר אינטנסיבי עם אנשים, עבודה הדורשת מאמץ חשיבתי, עבודה דינמית ומגוונת, עבודה כעצמאי.

איך מגיעים למקצוע

תנאי הסף ליועץ עסקי החבר בלשכת היועצים העסקיים והניהוליים בישראל:
1. יועץ עסקי יהיה אקדמאי בתחומי הכלכלה, מנהל עסקים, פסיכולוגיה, התנהגות ארגונית, תעשייה וניהול או חשבונאות, במוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובעל ניסיון של 3 שנים בניהול עסק בתחומו ו/או מתן ייעוץ עסקי, כשלפחות מחצית מתקופת הניסיון המקצועי הייתה בישראל.
2. בעל תואר אקדמי אחר יוכר כיועץ עסקי, במידה והיו לו 6 שנות ניסיון מקצועי בתחומו, כשלפחות מחצית מתקופת הניסיון המקצועי הייתה בישראל.
3. אדם ללא תואר אקדמי יוכר כיועץ עסקי, במידה ולו 10 שנות ניסיון מקצועי בתחומו, כשלפחות מחצית מתקופת הניסיון המקצועי הייתה בישראל.
4. תושב ישראל שמלאו לו 21 שנים.
קישורים שימושים

שאלות נפוצות

יש לכם עוד שאלות?
מוכנים לקחת את הקריירה
שלכם הכי גבוה שאפשר?
קדימה לעבודה! בואו נדבר:

כמה מרוויח עורך דין?  מהי ההכשרה של פסיכולוג?  מה מהנדס אלקטרוניקה עושה ביומיום?

בואו לבקר בעמוד המקצועות שלנו