מנהל עסקים

אחריות על ההתנהלות הכללית של העסק. ניתן להתמחות ולהתמקצע במגוון רחב של תחומים במכלול היבטים של עולם העסקי כגון: שיווק,משאבי אנוש,מימון,יעוץ ארגוני.

קצת רקע על המקצוע ועל השוק

מנהל עסקים הוא תחום ידע בין-תחומי במדעי החברה העוסק בתורת הניהול של ארגונים בעלי מטרות רווח. בין הנושאים הנחקרים בתחום נמנים שיווק, מימון, חשבונאות, הנעת עובדים, ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע, יזמות עסקית, חקר ביצועים ועוד. במסגרת התחום נלמדות טכניקות לקבלת החלטות ברמה הכללית לארגון, כגון קביעת ערכי ליבה לארגון, קביעת אסטרטגיה ויעדים, ויישומם באמצעות המחלקות השונות של הארגון. לרוב לימודי תואר ראשון יהיה במסלול דו חוגי וישלב, כלכלה משאבי אנוש ניהול מערכות מידע, תקשורת ועוד..

נגן וידאו
בנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות, בורסה, היי טק, משרדי רואי חשבון, עסקים פרטים ועוד.
מה אומרים אלה שכבר במקצוע?

מה בתכלס הם עושים ביום יום בעבודה?

תלוי בתחום בו בוחרים להתמקצע, לרוב עבודה משרדית, מערבת ישיבות, פגישות, הבנת מגמות, סטטיסטיקה, התעסקות עם מספרים, בניית מצגות, גיוס שת”פ, ועוד.

שכר חודשי ממוצע:

8-15K

שכר ממוצע עד 5 שנות ניסיון: 8000 – 11000 ש”ח. מעל 15 שנות ניסיון: 14500 ש”ח.

מנהל עסקים,
למי זה מתאים?

מתאים לאנשים בעלי: נטייה יזמית, מנהלית וחברתית.
כישורים ותכונות הבאים לידי ביטוי במקצוע: יכולת אנליטית, יכולת מילולית, סדר וארגון, יוזמה, יכולת בין־אישית, פתרון בעיות.
מאפיינים בולטים: עבודה המורכבת מקשר אינטנסיבי עם אנשים, עבודה הדורשת מאמץ חשיבתי, עבודה דינמית ומגוונת, מקומות הכשרה מתאימים לציבור הדתי/חרדי

איך מגיעים למקצוע

תואר ראשון במנהל עסקים (B.A.)
תואר שני במנהל עסקים (M.B.A)

שאלות נפוצות

תבחן את השיקולים הפנימיים והחיצוניים, הפנימיים- למה אני מתחבר, במה אני טוב, מה בא לי בקלות, מה מעורר בי סקרנות.. חיצוניים- מקומות תעסוקה, משכורת, שעות עבודה, קושי לימודי, סוגי אנשים שאעבוד איתם. איך מתחילים לקבל ניסיון? מתחילים במשרות סטודנט על פי התחום שבו בחרת להתמחות ובמשרות בסיסיות (גם אם זה לא משרת החלומות.. בשביל להגיע אליה צריך להתחיל בבסיס). במה הכי כדאי לי להתמחות? במה שאתה הכי אוהב ומתחבר! התחברות לתחום היא זו שתאפשר לך להמשיל ללמוד, לגלות סקרנות ופתיחות ללמידה, היא זו שתאפשר לך להתמקצע! איך אדע שהמקצוע אכן מתאים לי? תתחיל לשאול את עצמך האם אני אוהב לעבוד עם אנשים, האם אני יזם בראש שלי, האם אני אוהב לנהל? האם אני טוב בזה..? בדר”כ אנשים מקשיבים לי, האם אני מצליח לפתור בעיות ולראות את התמונה הרחבה? האם אני אוהב מספרים / סטטסטיקה? האם אני אוהב לעבוד עם אנשי סמכות ובכירים ממני? האם יש בי אסרטיביות וחוזק? יש לאן להתקדם? חלק מבוגרי מסלול תואר ראשון במנהל עסקים התקדמו לתארים שניים והשתלבו במשרות מעניינות. חלק אחר התחיל במשרות בסיסיות והתקדמו למשרות ניהול ומשרות בכירות. אם יש בך כוח רצון וסבלנות לדרך אז יהיה לאן להתקדם.

יש לכם עוד שאלות?
מוכנים לקחת את הקריירה
שלכם הכי גבוה שאפשר?
קדימה לעבודה! בואו נדבר:

כמה מרוויח עורך דין?  מהי ההכשרה של פסיכולוג?  מה מהנדס אלקטרוניקה עושה ביומיום?

בואו לבקר בעמוד המקצועות שלנו