ניהול משאבי אנוש

ניהול כח אדם והמשאב האנושי בארגונים.

קצת רקע על המקצוע ועל השוק

הרעיון המנחה של התחום הוא שעובדי הארגון הם משאב לכל דבר ועניין והוא פועל למיצוי תפוקתו, תוך שמירה על האינטרסים הן של העובדים והן של הארגון. כאשר המוטיב הוא ככל שהעובדים יהיו מרוצים יותר כך הניהול ותפוקות הארגון יהיו איכותיים יותר.
התפקיד כולל הובלת כוח האדם והמשאב האנושי בארגון, ניהול יחסי הארגון מול העובדים, פיתוח עובדים, טיפול במקרים מגוונים הקשורים לעובדים, ארגון אירועי חברה וכדו’.
בשנים האחרונות גוברת המודעות לחשיבות המשאב האנושי בארגון ולכן ישנה עליה בתפקידים ובפתיחת מחלקות משאבי אנוש בארגונים השונים. קיימות משרות רבות בארגונים, חברות, עמותות, חברות השמה, מכוני מיון ועוד. השאיפה היא שכל ארגון יעסיק לפחות מנהל/ת משאבי אנוש אחד (ואף מחלקה שלמה בארגונים גדולים).

נגן וידאו
חברות בהם מעסיקים מנהלי משאבי אנוש
מה אומרים אלה שכבר במקצוע?

מנהלי משאבי אנוש, מה בתכלס הם עושים ביום יום בעבודה?

העבודה דינאמית. ישנה התמחות בחברות גיוס והשמה בה האחריות היא בעיקר לפרסום משרות קיום ראיונות עם מועמדים פוטנציאלים והכנתם לראיון עם המעסיק. בנוסף, העבודה במחלקת משאבי אנוש כוללת את שלב היציאה לגיוס עובדים הכולל בתוכו אפיון התפקדי ושיווק המשרות, קיום ראיונות, קליטת עובד ודאגה לרווחת עובדים באופן שוטף וכן על ידי קיום ימי גיבוש והכשרות לעובדים.

שכר חודשי ממוצע:

9k-26K

נע בין 9,000 ל26,000 ש”ח

השכר בחברות השמה הוא בסיסי + בונוסים על השמות (משתנה בין חברה לחברה).

להיות מנהל משאבי אנוש,
למי זה מתאים?

נטיות: חברתית (S).
כישורים ותכונות הבאים לידי ביטוי במקצוע: יכולת מילולית, יכולת בין־אישית, פתרון בעיות, סדר וארגון, יוזמה.
מאפיינים בולטים: עבודה ניהולית, עבודה כשכיר, עבודה דינמית ומגוונת, עבודה המורכבת מקשר אינטנסיבי עם אנשים, מקומות הכשרה מתאימים לציבור הדתי/חרדי

איך מגיעים למקצוע

הכשרות ותעודות נדרשות כדי להיות מנהל משאבי אנוש?

תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בניהול משאבי אנוש, תואר שני

שאלות נפוצות

אפשר להתחיל בחברות השמה, חברות ייעוץ, או בתפקידי גיוס בארגונים ומשם להתקדם במחלקת HR עד תפקידים בכירים כגון סמנכ”ל משאבי אנוש. לחלופין אפשר לבחור בקריירה עצמאית כיועצים לארגונים.

יש לכם עוד שאלות?
מוכנים לקחת את הקריירה
שלכם הכי גבוה שאפשר?
קדימה לעבודה! בואו נדבר:

כמה מרוויח עורך דין?  מהי ההכשרה של פסיכולוג?  מה מהנדס אלקטרוניקה עושה ביומיום?

בואו לבקר בעמוד המקצועות שלנו