מנהל שיווק Marketing Manager

מנהל השיווק אחראי על ניהול מחזור החיים של כל מותגי החברה, לרבות ההחלטה איזה שווקים או מוצרים לפתח, איך למצב, למתג ולמכור אותם וכיצד.

מנהל שיווק אחראי על שיווק המותגים/מוצרים של החברה ועוסק בטקטיקה שיווקית באמצעות מגוון כלים: מסורתיים כמו עיתונות מודפסת ואף בדיגיטל. מנהל שיווק אחראי על ניהול מחזור החיים של כל מותגי/מוצרי החברה, לרבות ההחלטה איזה שווקים/מוצרים לפתח, איך למצב אותם והיכן ואיך לפרסם, באיזה מחיר למכור אותם, באילו ערוצים ועוד. בשוק התעסוקה, ניתן להשתלב בתעשית מסורתיות כמו כארגונים קמעונאים, עמותות, משרדי פרסום מוסדות שונים ועוד, ואפשר להשתלב בתעשיית ההייטק. על מנת להשתלב בתעשייה המסורתית, 2. תעשיות מסורתיות- נדרשים ידע או ניסיון בעולמות הפרסום או העסקים, ואילו כדי להשתלב בעולמות הפרסום בהייטק, לרוב, נדרש ידע טכנולוגי.

נגן וידאו
איפה למשל אפשר לעבוד במקצוע?
מה אומרים אלו שכבר במקצוע?

מה בתכל'ס עושים ביום עבודה?

תכנון וביצוע של קמפיינים שיווקיים ומעקב אחר התנהלותם ותוצאותיהם; הקצאת צוותים ומשאבים לתהליכי השיווק; ניתוח מגמות שיווקיות ודוחות שיווקיים; מעקב אחר פעילויות מתחרים ושיפור אסטרטגיות שיווק.

15K

מנהל שיווק,
למי זה מתאים?

נטיות תעסוקתיות: מתאים לאנשים בעלי נטייה יזמית (E), חברתית (S) (ובתפקידים מסוימים גם אומנותית A).

כישורים ותכונות הבאים לידי ביטוי במקצוע: יוזמה, יצירתיות, יכולת מילולית, יכולת אנליטית, יכולת בין אישית, בחברות גלובליות/הייטק גם אנגלית.

מאפיינים בולטים: עבודה אינטנסיבית, עבודה הדורשת קשר אינטנסיבי עם אנשים, עבודה הדורשת מאמץ חשיבתי, עבודה דינמית ומגוונת, מקומות הכשרה מתאימים לציבור הדתי/חרדי.

איך מגיעים למקצוע?

ניתו להגיע לתחום באמצעות תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק ופרסום הקיים במוסדות לימוד שונים: מכללת אונו/אוניברסיטת רייכמן/המרכז האקדמי פרס /המכללה למינהל /המרכז האקדמי למשפט ולעסקים/המרכז האקדמי רופין. כמו כן, ישנם קורסים ממוקדים וקצרים בתחום. יש לציין כי ניתן להגיע לתפקידי שיווק בדרכים נוספות, כמו למשל אחרי תארים בתחום מדעי החברה.

קישורים שימושים

שאלות נפוצות

שיווק הוא מכלול הפעולות שבהן משתמש בעל העסק כדי להגדיל את הביקוש למוצרים או לשירותים שלו. פרסום הוא כלי שיווקי אחד מבין כל המכלול, הפועל להגברת המודעות של הלקוחות הפוטנציאליים למותג. באמצעות הפרסום מתבצעת חשיפה למותג או למוצר, לעדכון קהל היעד בשינוי המוצר, ברענון הידע והזיכרון של המוצר או המותג, בהשפעה על דעת הלקוח הפוטנציאלי ובהנעה לפעולה.

כמה מרוויח עורך דין?  מהי ההכשרה של פסיכולוג?  מה מהנדס אלקטרוניקה עושה ביומיום?

בואו לבקר בעמוד המקצועות שלנו