הוראה

העברת תכנים לימודיים ומסרים חינוכיים, הקניית ידע ומיומנויות למידה וחשיבה, פיתוח יכולות אורייניות ואסטרטגיית למידה לתלמידים משכבות גיל שונות.

במסגרת לימודי ההוראה הסטודנט יכול לבחור במסלול לימודים המתאים לו על פי הגילים/סוג התלמידים שאותם הוא יהיה מעוניין ללמד כגון: הגיל הרך, גילאי בית ספר יסודי והעל יסודי או חינוך מיוחד. כמו כן ניתן לבחור במסלול לימודים על פי מקצוע כגון: לימודי הוראת אנגלית, לימודי חינוך גופני ועוד. עם הניסיון וכתלות בגורמים שונים, אפשר להתקדם לניהול או להדרכות מורים. תמיד יש ביקוש למקצוע ולמורים בעלי תואר ראשון יש יתרון על פני מורים בעלי תעודת הוראה בלבד. לצד זאת, מכיון שהמקצוע שוחק יש אחוזי פרישה גבוהים.

נגן וידאו
איפה למשל אפשר לעבוד?

מה בתכל'ס עושים ביום עבודה?

הוראה במהלך שעות הלימודים, הכנת שיעורים, טיפול בבעיות התנהגות, תקשורת עם הורים, כתיבת משובים ובדיקת עבודות/מבחנים.

10.5K

הוראה,
למי זה מתאים?

נטיות: מתאים לאנשים עם נטיה חברתית (S) וחקרנית (I).

כישורים ותכונות הבאים לידי ביטוי במקצוע: יכולת מילולית, יכולת אנליטית, יכולת בין־אישית, פתרון בעיות, יצירתיות.

מאפיינים בולטים: עבודה אינטנסיבית, עבודה המורכבת מקשר אינטנסיבי עם אנשים, עבודה כשכיר, מקומות הכשרה מתאימים לציבור הדתי/חרדי.

תעודת הוראה או תואר בחינוך הכולל תעודת הוראה. תואר בחינוך ניתן ללמוד במכללות כגון הרצוג, אפרתה, לוינסקי, אורנים או באוניברסיטאות. לימודים לקראת תעודת הוראה ניתן ללמוד גם בסמינרים. ניתן להשלים מתעודת הוראה לתואר בחינוך במכללות שונות ביניהן מכללה ירושלים, אונו והרצוג (קיימת שלוחה חרדית בסמינר נוות ישראל).

קישורים שימושים

שאלות נפוצות

בנוסף להיקף המשרה, השכר מושפע מוותק, סוג בית הספר – פרטי/ממלכתי/חינוך עצמאי, השכלה, ימי השתלמות ועוד.

כמה מרוויח עורך דין?  מהי ההכשרה של פסיכולוג?  מה מהנדס אלקטרוניקה עושה ביומיום?

בואו לבקר בעמוד המקצועות שלנו