בחירת מקצוע

בעולם בו מגוון אפשרויות התעסוקה נראה אינסופי, הבחירה במקצוע הנכון נראית לעיתים כמשימה בלתי אפשרית. אם אתם רוצים להימנע מבחירה במקצוע שאינו נכון לכם – מסלול בחירת המקצוע של מכון מכ”ם יאפשר לכם להגיע לבחירה המקצועית הנכונה ביותר לצרכים שלכם ולמימוש הפוטנציאל הגלום בכם.

שלב האבחון

בשלב הראשון, נדאג לייצר היכרות אישית במסגרתה נאפיין את הפרופיל התעסוקתי בכמה היבטים: כישורים, נטיות תעסוקתיות, צרכים ומאפייני אישיות. אלו יסייעו לנו ביצירת התאמה מדויקת הלוקחת בחשבון את כל מכלולי האישיות השונים

שלב הייעוץ

לאחר בניית הפרופיל התעסוקתי, נבצע הצלבה בינו לבין תחומי הלימוד והתעסוקה הרלוונטיים ונציע את המסלולים המתאימים ביותר למימוש הפוטנציאל התעסוקתי.

שלב קבלת ההחלטות

בשלב זה נאפשר גישה למספר כלים המסייעים לקבל החלטה מושכלת, ובמקביל נבנה תכנית פעולה מעשית מותאמת אישית שתאפשר להוציא את הדרך שהתווינו יחד – אל הפועל.

שאלות נפוצות

מדובר בתהליך הוליסטי מעמיק שאורך בין 3 ל-7 מפגשים, בדרך כלל יש הפסקה של שבוע בין פגישה לפגישה, על מנת לשמור על אפקטיביות גבוהה בתהליך.
ישנם תהליכים רבים אפשריים כאשר הבולטים מבין סוגי התהליכים הם:
1. תהליך הוליסטי מעמיק: כולל שלושה מפגשי ייעוץ עם פסיכולוג תעסוקתי ואבחונים פסיכוטכניים ואישיותיים. אופן התהליך הוא: פגישת היכרות, לאחר מכן מתבצע האבחון, פגישה שניה בה עוסקים בעיבוד של תוצאות האבחון ופגישה שלישית הכוללת סיכום וקבלת החלטות.
2. תהליך ממוקד: כולל פגישה אחת עם פסיכולוג ואבחון פסיכוטכני.
3. פגישה יחידנית עם פסיכולוג ללא אבחון
השירותים הנוספים במכון כוללים בין היתר סדנאות שונות בתחומי תעסוקה וקריירה לקהלי יעד מגוונים וכן תהליכים מותאמים אישית.
כחלק מהשירות נוכל לסייע לך לבחור את התהליך המתאים, המדויק והאפקטיבי ביותר עבורך בשיחה טלפונית עם צוות מכ”ם ו/או לאחר פגישה ראשונה עם הפסיכולוג/ית
עלות השירותים משתנה בהתאם לצורך. מנעד השירותים נע בין עלות ממוקדת לעלויות גבוהות יותר במידה והשירות כולל מספר רב של פגישות.
הייחודיות שלנו באה לידי ביטוי בכך שאצלנו הייעוץ מועבר ע”י פסיכולוג/ית תעסוקתי בשונה ממקומות אחרים. זהו הבדל משמעותי ביותר. הפסיכולוג יכיר אותך בצורה הוליסטית ומקיפה, הוא מבין את נפש האדם, מאפייני אישיות, מוטיבציות, אתגרים חברתיים, חסמים ועוד, לעומת מסלולים אחרים אשר בעיקר חושפים את היכולות הקוגניטיביות שלך ואת מקצועות הקיימים בשוק ובכך תם תפקידם. בנוסף, צברנו מומחיות ייחודית בעבודה והיכרות עם המגזר החרדי/דתי. פגישות הייעוץ והאבחונים מותאמי אוכלוסיה ללא פשרה על מקצועיות וחדשנות.
בודאי! צוות הפסיכולוגים שלנו מעודכן ומתעדכן באופן שוטף במגמות/מקצועות/מכללות והלימודים השונים הקיימים בשוק התעסוקה. על ידי חשיבה והחלטה משותפת נפנה אותך למקצוע המתאים ביותר עבורך.
ברור! הייעוץ כולל התאמה ומידע אודות מקצועות ותחומים שונים. כמובן שאם אינך מעוניין/ת בלימודים אקדמיים הפסיכולוג/ית יתמקדו בהתאמה של מקצוע אחר (תעודה, קורס וכדומה) או בדרך ההשתלבות הנכונה בעולם התעסוקה.

מרכז הידע | מאמרים וכתבות שעשויים לעניין אתכם

אנחנו כאן כדי לתת לכם מענה מקצועי באמצעות תהליך עמוק הכולל אבחון כישורים, נטיות תעסוקתיות, ערכים ומאפיינים אישיים. התהליך נשען על שירותי ייעוץ פסיכולוגיים תעסוקתיים כדי לסייע בבחירת מקצוע מתאים ופיתוח קריירה מוצלחת.
קודם
הבא

צור קשר

באיזה נושא מדובר?

ממליצים עלינו

כמה מרוויח עורך דין?  מהי ההכשרה של פסיכולוג?  מה מהנדס אלקטרוניקה עושה ביומיום?

בואו לבקר בעמוד המקצועות שלנו