הסבת מקצוע

מרגישים תשושים או שחוקים ממקום העבודה הקיים? מרגישים שאינכם ממצים את הפוטנציאל האמיתי הגלום בכם, או רוצים לדייק את תפקידכם בתחום עיסוקכם הנוכחי? מסלול הסבת מקצוע של מכון מכ”ם יאפשר לכם למצוא את הכיוון הנכון.

שלב האבחון

בשלב הראשון, נאבחן ונאפיין את המעוניינים בהסבה המקצועית בכמה היבטים: כישורים, נטיות תעסוקתיות, צרכים ומאפייני אישיות. בייחוד, נבחן את העיסוק הנוכחי (או הקודם) מול העיסוק האידיאלי שבו ימומשו הפוטנציאל והיכולות, נבחן את המאפיינים שכדאי לשמר או לוותר, וכמובן – את הכישורים, הנטיות, הצרכים ומאפייני האישיות הקיימים שאינם באים לידי ביטוי כיום.

שלב הייעוץ

לאחר קבלת תוצאות האבחון והמפגשים עם הפסיכולוג אנו נתחיל לגבש את הזהות התעסוקתית של הנועצים. הייחודיות בשלב הזה היא שבייעוץ להסבה המקצועית אנו נדייק את אותן הנקודות בעיסוק הנוכחי (או הקודם) שאינן מתיישרות בקו אחד עם הזהות התעסוקתית שלהם. בנוסף, אנו נחדד את צורכיהם והמאפיינים שלהם, כדי למצוא את העיסוק הנכון ביותר בעבורם.

שלב קבלת ההחלטות

זהו השלב בו נוציא דברים אל הפועל, בהתבסס על ממצאי השלבים הקודמים ומכלול השיקולים והגורמים, כגון חסמים, כוחות נפשיים ומשאבים אשר יכולים לעזור להם.

שאלות נפוצות

טיפול מעמיק הנדרש בעת אתגרים תעסוקתיים משמעותיים כגון שינוי מקצועי, נסיבות חיים מסוימות ועוד.
כחלק מהשירות נוכל לסייע לך לבחור את התהליך המתאים, המדויק והאפקטיבי ביותר עבורך בשיחה טלפונית עם צוות מכ”ם ו/או לאחר פגישה ראשונה עם הפסיכולוג/ית.
ישנם תהליכים רבים אפשריים כאשר הבולטים מבין סוגי התהליכים הם:
1. תהליך הוליסטי מעמיק: כולל שלושה מפגשי ייעוץ עם פסיכולוג תעסוקתי ואבחונים פסיכוטכניים ואישיותיים. אופן התהליך הוא: פגישת היכרות, לאחר מכן מתבצע האבחון, פגישה שניה בה עוסקים בעיבוד של תוצאות האבחון ופגישה שלישית הכוללת סיכום וקבלת החלטות.
2. תהליך ממוקד: כולל פגישה אחת עם פסיכולוג ואבחון פסיכוטכני.
3. פגישה יחידנית עם פסיכולוג ללא אבחון
השירותים הנוספים במכון כוללים בין היתר סדנאות שונות בתחומי תעסוקה וקריירה לקהלי יעד מגוונים וכן תהליכים מותאמים אישית.
עלות השירותים משתנה בהתאם לצורך. מנעד השירותים נע בין עלות ממוקדת לעלויות גבוהות יותר במידה והשירות כולל מספר רב של פגישות.
הייחודיות שלנו באה לידי ביטוי בכך שאצלנו הייעוץ מועבר ע”י פסיכולוג/ית תעסוקתי בשונה ממקומות אחרים. זהו הבדל משמעותי ביותר. הפסיכולוג יכיר אותך בצורה הוליסטית ומקיפה, הוא מבין את נפש האדם, מאפייני אישיות, מוטיבציות, אתגרים חברתיים, חסמים ועוד, לעומת מסלולים אחרים אשר בעיקר חושפים את היכולות הקוגניטיביות שלך ואת מקצועות הקיימים בשוק ובכך תם תפקידם. בנוסף, צברנו מומחיות ייחודית בעבודה והיכרות עם המגזר החרדי/דתי. פגישות הייעוץ והאבחונים מותאמי אוכלוסיה ללא פשרה על מקצועיות וחדשנות.
בוודאי! צוות הפסיכולוגים שלנו מעודכן ומתעדכן באופן שוטף במגמות/מקצועות/מכללות והלימודים השונים הקיימים בשוק התעסוקה. על ידי חשיבה והחלטה משותפת נפנה אותך למקצוע המתאים ביותר עבורך.
ברור! הייעוץ כולל התאמה ומידע אודות מקצועות ותחומים שונים. כמובן שאם אינך מעוניין/ת בלימודים אקדמיים הפסיכולוג/ית יתמקדו בהתאמה של מקצוע אחר (תעודה, קורס וכדומה) או בדרך ההשתלבות הנכונה בעולם התעסוקה.
התהליך הכולל בין 5 ל-8 פגישות ואבחון מלא. התהליך גמיש בהתאם לצורך הפונה.
בוודאי! המכון מציע שירותים של ניהול ופיתוח קריירה, פיתוח כישורים ומיומנויות, הכנה לקראת מעבר בין תפקידים ועוד. מוזמנ/ת ליצור קשר ונסייע לך.

מרכז הידע | מאמרים וכתבות שעשויים לעניין אתכם

אנחנו כאן כדי לתת לכם מענה מקצועי באמצעות תהליך עמוק הכולל אבחון כישורים, נטיות תעסוקתיות, ערכים ומאפיינים אישיים. התהליך נשען על שירותי ייעוץ פסיכולוגיים תעסוקתיים כדי לסייע בבחירת מקצוע מתאים ופיתוח קריירה מוצלחת.
קודם
הבא

צור קשר

באיזה נושא מדובר?

ממליצים עלינו

כמה מרוויח עורך דין?  מהי ההכשרה של פסיכולוג?  מה מהנדס אלקטרוניקה עושה ביומיום?

בואו לבקר בעמוד המקצועות שלנו